Jak działamy

Po pierwsze działamy z pasją i to od 15 lat.. Skupiliśmy się na inwestycjach w nieruchomości, gdyż Jest to aktywność, która daje nie tylko duże zwroty z kapitału, ale także, a może nawet przede wszystkim, wielką satysfakcję.

Pomimo rosnących cen inwestowanie na rynku polskim – zwłaszcza w nieruchomości na wynajem – stanowi świetną lokatę kapitału. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ale i pewnym obawom, które towarzyszą osobom chcącym zakupić nieruchomość inwestycyjną JUST LIKE HOME oferuje pełne wsparcie w całym procesie.

Zaczynamy od dogłębnej analizy prawno-podatkowej skutków potencjalnych transakcji, tak aby zawczasu zdecydować o aspektach, które mogą mieć wpływ na rentowność danej inwestycji. Chcemy zapewnić Inwestorom 5-10 % zwrotu w skali roku, a na ostateczne wyniki wpływ ma wiele czynników, które łatwo przeoczyć – jak choćby fakt posiadania innych nieruchomości, rezydencja, prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce i w innych krajach.

Wspólnie z Inwestorem zastanawiamy się nad strategią, czy ma to być lokata kapitału na dłużej, czy inwestowanie dla uzyskania wyższych zwrotów z kapitału w krótkim czasie. W zależności od wypracowanej ścieżki szukamy nieruchomości, które będą odpowiadały potrzebom Inwestora.

W naszym modelu, poszukujemy nieruchomości poniżej cen rynkowych. Skupiamy się na poszukiwaniu mieszkań w dobrych lokalizacjach, często wymagają one generalnego remontu. Śledzimy także oferty deweloperskie, gdyż te mieszkania mogą być również interesujące z perspektywy rozliczeń podatkowych Inwestora. Niejednokrotnie wspieramy Inwestora w zakupie mieszkania w inwestycjach premium, które po prostu chce mieć w swoim portfelu.

Na każdą nieruchomość patrzymy pod kątem maksymalnej optymalizacji i dzielimy lub aranżujemy przestrzeń tak, by generowała możliwie największy zwrot.

Mając na względzie nasze długoletnie doświadczenie wiemy, które mieszkania mają duży potencjał. Mamy doświadczenie w tym, jak sprawnie i dobrze wyremontować i wyposażyć mieszkanie tak, by przy możliwie najniższym koszcie inwestycji, było funkcjonalne i pożądane przez najemców.

Inwestorzy podejmują z nami współpracę w dwóch modelach. Część ze współpracujących z nami osób decyduje się na zakup w pełni przygotowanego do wynajęcie (a często już nawet wynajętego) mieszkania, które my przejmujemy w zarządzanie gwarantując wieloletnią współpracę na określonych warunkach, zapewniającej Inwestorowi bezproblemowe i w pełni pasywne czerpanie korzyści z posiadanej nieruchomości. Z kolei z Inwestorami, którzy lubią proces inwestycyjny i potrzebują jedynie naszego wsparcia współpracujemy w szerszym wymiarze – znajdujemy nieruchomość, negocjujemy warunki jej zakupu, przeprowadzamy remont i wykończenie, by ostatecznie znaleźć najemców i przejąć nieruchomość w zarządzanie. W tym wypadku jesteśmy w stałym kontakcie z Inwestorem, który ma wpływ na poszczególne etapy procesu.

Poszukiwanie nieruchomości
Poszukujemy nieruchomości poniżej cen rynkowych i/lub z dużym potencjałem, które po odpowiedniej aranżacji mogą generować wysokie stopy zwrotu dla Inwestora
Ocena nieruchomości
Weryfikujemy nieruchomości pod kątem potencjału inwestycyjnego, biorąc pod uwagę zarówno warunki techniczne jak i lokalizację. Sprawdzamy stan techniczny nieruchomości i analizujemy koszty planowanego remontu.
Nabycie nieruchomości
Wspieramy inwestorów w procesie nabycia nieruchomości. Prowadzimy negocjacje, weryfikujemy stan prawny nieruchomości, koordynujemy proces podpisania przedwstępnej i ostatecznej umowy nabycia nieruchomości. Na podstawie udzielonego pełnomocnictwa reprezentujemy Inwestora. i podpisujemy umowę w jego imieniu
Remont i aranżacja
Przeprowadzamy remont i urządzamy zakupione mieszkanie. Współpracujemy z zaufanymi ekipami remontowymi i przejmujemy pełen nadzór nad ich pracą. Przygotowujemy mieszkanie do sprzedaży/wynajmu tak, by przy możliwie niskim koszcie prezentowało się atrakcyjnie.
Zarządzanie najmem
Przejmujemy pełną opieką nad zakupioną przez Inwestora nieruchomością, w tym przede wszystkim w zakresie zarządzania najmem. W imieniu Inwestora znajdujemy i weryfikujemy najemców, podpisujemy stosowną umowę, dbamy o nieruchomość.